Duben 2018

bojkot sociálních médií? závislost na internetu?

2. dubna 2018 v 15:46 | *Jenna |  Ze života puberťačky
Tak jsem se rozhodla si založit nový fcb, kde mám asi 10 stránek, které mě zajímají a mého přítele a mojí kamarádku ze školy. Nikdo jiný mi stejně nepíše... Poslední dobou mě i štve, jak každý všechno chce sdílet ve chvílích kdy je nejvíc happy. Smazala jsem si instagram, byla jsem na tom furt srovnávala se se vším. Nepřišlo mi, že mám tak skvělej život jako oni.
Sedím u televize, mamka se ségrou na mobilu. Něco jim říkám a ony neslyší. A nestalo se to jednou. Jsem z toho otrávená hodně.
Přemýšlela jsem, že si pořídím tlačítkový mobil. Nikdo mi nepíše, nemám potřebu nějak všechno sdílet. Tak jsem se o svůj nápad podělila. Šla jsem na to opatrně, jestl iby se můj IPhone nelíbil mamce.. No prokoukla mě hned.
Prý furt přemýšlím o kravinách a mám si nechat ten co mám a nechápe můj problém.
Buď jsem přecitlivělá, nebo dospělí opradu moc nechápou, jaký vliv mají sociální média na naší osobnost. Každopádně mě to naštvalo. A tak jsem si tlačítkový mobil objednala.
Jaký máte názor vy? Sledovali jste někdy několikrát, kolik vaše fotka dostala likes? Co dělají ostatní, kde jsou na dovolených a jak skvělé vztahy mají? projížděli jste hodiny feed na fcb? Je z toho taky někdo otrávený, jak do toho pořád kouká? I když se vzbudím ve 3 ráno, tak se na ten mobil kouknu. To je závislost. A já se ji chci zbavit.